Passolig Nasıl Alınır?

Passolig Nedir Nasıl Nereden Alınır, Passolig Kart Fiyatları, Passolig Kart Neden Gereklidir, Passolig Kart Olmadan Futbol Maçına Gidilebilir Mi, Passolig Kart Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır, Passolig İle İlgili Bilgiler.

Sporda Şiddet Ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un 31 Mart 2015 tarihli resmi gazete de yayınlanmasının ardından, spor müsabakalarının yapıldığı alanlara girişi sağlayacak biletler, elektronik sistem üzerinden oluşturulmuştur.

Spor müsabakalarına 14 Nisan 2014 tarihi itibari ile kağıt biletler yerine artık Passolig Kartları ile girilmektedir.

Elektronik kart kapsamında spor müsabakalarının yapıldığı alanlara girebilmek için artık Passolig Kart ile izin verilmeye başlandı.

Elektronik Bilet Sistemi ile sporda şiddet olaylarının azaltılması, insanların küfür ve şiddetin olmadığı tribünlerde karşılaşmaları seyredebilmesi, biletsiz seyircilerin giriş yapmasının önlenmesi, çocuk ve kadınların daha çok stadyumlara gelmesinin sağlanması, şiddete ve olumsuz tezahüratlara sebep olan bireylerin tespit edilerek müsabakalardan men edilmesi ve karaborsa bilet satışını engellemek amaçlanmaktadır.

Tüm bu etkilerin yanı sıra Passolig Kart ile kişilerin ulaşım, alışveriş vb. gibi günlük ihtiyaçların sadece tek bir kart üzerinden gerçekleştirerek hayatlarına kolaylık getirmesi hedeflenmektedir.

Passolig Kart Nedir?

Passolig Kart; taraftarlara, kuyruk beklemeden, hızlı, güvenli bir şekilde stadyumlara giriş imkânı, kulüplere ise taraftarlarını tanıma ve yeni gelir alanları oluşturma imkânı sağlayan, ayrıca yaygın üye işyeri ağı ile istediğiniz yerden alışveriş imkanı sunan, kişiye özel kampanyalar ile hayatınızı zenginleştiren, ayrıcalıklı ek hizmetleri ile hayatınızı kolaylaştıran bir karttır.

Passolig Kredi Kartı, Passolig Banka Kartı ve Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kart çeşitleriyle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Passolig Kart Nasıl Alınır?

Passolig Kart almak isteyenler; www.passolig.com.tr adresinde bulunan başvuru formundan, stadyum gişelerinden ve N Kolay İşyerleri’nden başvurabilirsiniz.

http://www.passolig.com.tr/nasil-alinir adresinde bulunan ‘’Hemen Al’’ butonuna tıklayarak ulaşabileceğiniz başvuru formuna bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra belirtmiş olduğunuz cep telefonu numaranıza SMS ile şifre gelir. Gelen şifreyi ilgili alana girdikten sonra kart tipi seçerseniz. Daha sonra fotoğraf yükleme işlemi yapılır. Sonrası ödeme şekli seçilir. En son olarak da Passolig Kartınız kurye aracılığıyla belirttiğiniz adrese gönderilir. Ayrıca dilerseniz kartınızı belirli PTT şubelerinden ya da stadyum gişelerinden de teslim de alabilirsiniz.

Passolig Kart’ların üzerinde yalnızca bir takımın logosu bulunabilmektedir.passolig kart

Passolig Kart Fiyatları Kaç Lira?

14.04.2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe alınan 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da yer alan hükümler nedeniyle uygulamaya giren E-Bilet sistemine uygun üretilen Passolig Kartlarından yıllık olarak E-Bilet Yıllık Kullanım Bedeli tahsil edilir. Kulüp bazında 16 TL, 21 TL ve 29 TL olarak üç farklı yıllık E-Bilet Yıllık Kullanım Bedeli mevcuttur. E-Bilet Yıllık Kullanım Bedeli senede bir defa tahsil edilir, her yıl E-Bilet kullanım süresi uzatılarak kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.