PayPal Hesabı Nasıl Alınır ?

Dünyada milyonlarca insan tarafından kullanılan online ödeme sistemi 'dan hesap almak hem ücretsiz hemde oldukça kolaydır. 1998 yılında ortaya çıkmış olan ve çok hızlı bir şekilde büyüyen bu sistem büyük alışveriş sitelerinin de dikkatini çekmiş ve alış veriş siteleride online ödeme yöntemlerinin arasına PayPal'ı dahil etmişlerdir. PayPal'a üye olurken ihtiyacınız olan tek şey temel olarak bir mail adresi, yani mail adresiniz varsa bu sisteme dahil
olmanız çok kolay. PayPal'da hesap alma işleminden önce biraz daha sistemden bahsetmek gerekirse, PayPal sistemine üye olarak kredi kartınızın bilgilerini giriyorsunuz, ve bundan sonra alış veriş yaparken kredi kartınızın şifresine, numarasına ccv koduna yada son kullanma tarihi bilgilerine ihtiyaç duymuyorsunuz. PayPal ödeme işlemlerinde cuzi miktarda komisyon alarak işlemleri yapıyor ancak alış veriş siteleri bu bedeli genellikle kendileri karşılıyor.

PayPal Hesabı ?

İşlem için www.paypal.com adresine giderek ekranda bulunan hesap açın butonuna tıklamanız gerekmektedir. Eğer ticari bir işletme iseniz “Ticari” başlığı altında ki hesap açın butonuna tıklayın, ticari değil bireysel bir hesap oluşturuyorsanız da “Bireysel” başlığı altında ki hesap açın butonuna tıklamalısınız. Ticarive bireysel hesap arasındaki farkı bilmiyoruz. Biz bireysel hesap açtığımızdan bu bölümden devam ediyoruz. Açılan sayfada bulunan kişisel bilgileri tamamlayıp sonrasın da PayPal Kullanıcı Sözleşmesi'ni okuyup, eğer sizin için sakınca içeren bir madde yoksa “ PayPal Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum ” butonuna tıklayarak üyelik kayıt işlemini tamamlamış olursunuz. Bundan sonra ise sizden doğrulama için mail adresinize gelen linki tıklamanızı isteyen uyarı ile karşılaşacaksınız. PayPal hesabını oluşturmuş olduğunuz e-mail adresinize giderek PayPal'dan gelen mail içindeki doprulama linkine tıklayarak hesabınızı tamamen aktif hale getirmiş olursunuz. İşlemleriniz için kredi kartı numarası girerseniz kartı doğrulamak için cüzi miktarda bir doğrulama ücreti hesabınızdan çekilip doğrulama tamalanınca tekrar kartınızın bulunduğu hesabınıza iade edilecektir.

sayfasının hemen alt kısmında Paypal ödeme sisteminin Singapur yasalarına göre değer tesis edildiğini belirten bir uyarı mesajı bulunmaktadır. Eğer Singapur yasalarından bizim gibi bihaberseniz PayPal hesabınıza gireceğiniz kart bilgilerinin sanal kredi kartı bilgileri olmasını tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.