PTT Kart Nasıl Alınır ?

PTT Kart Sahibi Olmak İçin Neler Gerekiyor, , PTT Kart Çıkarmak İçin Nelere Gerekli, PTT Kart Nasıl Alınır Diye Merak Ediyorsanız Bu Yazımızı Okuyun.

Paraya İhtiyacınız var, PTT Posta Çeki Hesabı sahibisiniz ama maalesef hesabınızdaki parayı sadece şubelerden mesai saatlerinde çekebiliyorsunuz. Artık bu konuda endişelenmenize gerek yok. Çünkü 7/24 para çekebileceğiniz PTTkartlar var. Peki ama PTTkart nasıl alınır?

PTT Kart Nedir?

PTTkart, posta çeki hesabınıza bağlanarak günün istediğiniz saatinde PTTmatikler ve banka ATM’lerinden para çekebilmenize olanak sağlayan ödeme aracıdır. PTTkart ile PTTmatiklerden Para yatırma, para çekme, fatura ödeme, HGS bakiye yükleme gibi işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda İhtiyaç sahiplerine devlet tarafından yapılan yardımlar da PTTkart kullanılarak sahiplerine ulaştırılmaktadır. PTTkartlar için herhangi bir aidat veya işletim ücreti ödenmemektedir. Ayrıca bu kartlarla 3D Secure özelliği sayesinde online alışveriş yapabilirsiniz.

PTT Bonus Kredi Kartı Nedir?

Belirlenen kredi limitleri dahilinde nakit çekimi ve alışveriş yapılabilecek Mastercard Logolu Karttır. PTT Bonus Kredi kartı sahipleri tüm Bonus Kart ayrıcalıklarından faydalanabilmektedir. Clasic, Gold ve Premium Olarak üç çeşidi bulunmaktadır. PTT Bonus Kredi Kartının gecikme ve faiz oranları Nakit Avans %2,02, Alışveriş %2,02, Gecikme %2,52’dir.

PTTkart Nasıl Alınır?ptt-kart

PTTKArt almak için reşit olmanız ve Nüfus cüzdanınızla en yakın PTT Merkez veya Şubelerine başvurmanız yeterli. Burada posta çeki hesabınız var ise ona bağlı, yok ise yeni açılacak posta çeki hesabınıza bağlı PTTkart başvurunuzu yapabilirsiniz.

PTT Bonus Kredi Kartı Nasıl Alınır?

PTT Bonus Kredi Kartı almak için tek yapmanız gereken en yakın PTT Merkez veya Şubelerine başvurmak. İlk yıl kart ücreti alınmamakta, ancak 2. yıldan itibaren  Clasic kart için 59 TL, Gold kart için 66 TL, Platinum katlar için ise 73 TL yıllık kart ücreti alınmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.