Ankara’da Doğalgaz Aboneliği Nasıl Alınır ?

Başkent Ankara’da Doğalgaz Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır, Nasıl Doğalgaz Abonesi Olunur?

Ankara’da doğalgaz aboneliği almak çok basit bir işlem ile yapılabilir. Ama öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar ve hazırlamanız gereken bazı belgeler olacaktır. Öncelik ile binaya ait hiç başvuru olmamış ise binaya ait bağımsız bölüm maliki veya tesisin sahibi ya da başvuru sahibinin yetkili temsilcisi doğalgaz talebini Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Servis Hatları Birimine müracaat etmesi gerekiyor. Ama önce Servis Hatları Biriminden randevu alarak gitmeleri gerekiyor.  Daha önce doğalgaz hattı girmemiş binalarda süreç biraz daha uzayabiliyor.

Servis Hattı Bağlantı Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi/ yabancı uyruklular için pasaport fotokopisi

Yapı ruhsatı

Numarataj Belgesi

Bina m2 (metrekare) cetveli

Merkezi Sistemler için Kapasite (Tüketim) Taahhütnamesi

Mal ve Hizmet Üretim amaçlı Yerlerden Talep edilen kullanım basıncı bildirim

Aplikasyon cetveli

Vaziyet Planı (Siteler için)

Eğer sokağınızdan doğalgaz hattı geçiyor ve binanızda daha önce doğalgaz aboneliği olmuş ise Başkentgaz ile Bağlantı anlaşmasını yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Bu adımı atmak için izleyeceğiniz yol ise şöyle;

Proje numaranız ile Demirtepe’de bulunan Başkentgaz Ego binasına gidip gerekli işlemleri yapmanız gerekiyor.  Doğalgaz abone borcu olmadığına dair bilgi içeren sarı kâğıdı imzalatıp kaşelettirdikten sonra ise Abone Hizmetleri Binası’na gidip sözleşmenizi imzalamanız gerekiyor. Daha sonra ise vezneye söylenen miktarı yatırıp (taksit de yaptırabilirsiniz) makbuzunuzu sözleşmeyi imzaladığınız memura götürebilirsiniz.  Daha sonra da yetkililerin gelip sayacınızı takmasını bekleyebilirsiniz.  Demirtepe’ye giderken yanınızda bulundurmanız gereken evraklar çok büyük külfet gerektirmiyor.

Tapu fotokopisi

Nüfus cüzdanı fotokopisiankara-dogalgaz-abone

Proje numarası

Demirtepe’ye gittiğinizde çok kısa sürede işlerinizi halledebilir yaklaşık yarım saat gibi bir sürede kurumdan çıkmış olursunuz. Sayaç için istenen ücret bedelini ister orda hemen ödeyebilir isterseniz taksitlendirme imkânını kullanabilirsiniz. Sayacınızın bağlanması için evinizde bulunmanıza gerek yoktur. En geç 3 gün içerisinde yetkili kişiler gelip içerisinde az miktarda gaz bulunan bir sayaç takıp giderler. Böylece siz de artık doğalgaz aboneliğinizi başlatmış olursunuz. Başka teknik bir arza çıkmadığı sürece evinizde doğalgazınızı kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.