Toki’den Ev Nasıl Alınır ?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan Veya Bilinen Kısa Adı İle TOKİ’den Ev Almak İsteyenler, Ev Sahibi Olmak İsteyenler Toki’den Ev Nasıl Alınır Yazımızı Mutlaka Okuyun.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na bağlı bir kamu kuruluş olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ya da bilinen kısa adı ile TOKİ sosyal konut yapmak amacı ile kurulmuştur.

Günümüzde ev sahibi olmak artık daha zor. Çok yüklü faizler ile çok ağır borçlar altına girerek ev almak herkesçe alınabilecek bir risk değil. Bu nedenle de TOKİ’den ev nasıl alınır herkes tarafından merak ediliyor. TOKİ devletçe yapılan bir yapı inşaat gurubu olduğu için kira öder gibi ev sahibi olma fırsatını da sunuyor.

TOKİ’den ev nasıl alınır küçük bir araştırma yaptıktan sonra öğrenilir ve bütün adımlar tek tek takip edilerek güzel bir yuva sahibi olunur. Esasında TOKİ’den ev almak çok kolay sadece bazı şartları var ve bu şartlara da uymak gerekiyor. Günümüzde inşaat sektörünün gelişmesi sebebi ile de TOKİ’den ev alma şartları daha çok yumuşatıldı. Genel olarak isteyen herkes TOKİ’den ev sahibi olabilir.

48 ilde yaklaşık olarak 8 bin konut satılıyor. Bunlardan 7 ildeki 550 konut alt gelir grubuna ait kişilere verilecek. TOKİ de evlerin fiyatları 35 bin tl den başlayarak 450 bin TL arasında değişiyor.  Alıcıların tercih ettikleri konutların % 20, %30, ya da %40’ını peşin olarak ilgili bankalara son başvuru tarihine kadar ödenmesi gerekiyor.  Bunun ardından ise Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamaları gerekiyor. Alıcıların ödedikleri % 20 peşinat oranı için 96 ay,toki-ev-almak % 30 peşinat oranı için 108 ay vade ve %15 indirim yapılıyor. %40 peşinat oranı için ise 120 ay vade ve %25 indirim uygulanıyor.

TOKİ’den ev sahibi olmak isteyen kişiler bulundukları illerin TOKİ satışları ne zaman olacak ise TOKİ’nin kendi sitesinden öğrenebilir. Bu sayede bütün belirli tarihleri ve alt gelir durumuna sahip kişiler için ise yine sitede kura günleri ve başvuru günleri açık olarak duyurulmaktadır. Sizler de ev sahibi olmak isterseniz TOKİ’nin resmi sitesini takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.