Kanada Vizesi Nasıl Alınır ?

Kanada'da Gitmek İstiyorsunuz ve Kanada Vizesi Bilmiyorsanız Yazımızı Okumaya Devam Edin.

Sizlere Kanada Vizesi Nasıl Alınır Hakkında Bilgi Vereceğiz.

Turist olarak gitmek isteyen kişilerin başta tercih ettiği yer olarak Kanada geliyor. Kanada'ya gitmek isteyen turistler için özellikle Türkiye'de vize almak çok kolay olmuyor. İstanbul ve Ankara'da vize başvurusu yapmak yerlerini sizlere söyleyeceğiz ve nasıl vize alabileceğinizi belirteceğiz.

Vize almak çok kolay bir işlem değil dedik. Vize başvurusu yaparken belirteceğiniz nedenler de çok sağlam olmalı ki çok kolay şekilde vizenizi alabilesiniz. Özellikle turist amaçlı alınmak istenen vizelerde biraz süre uzayabilirken eğitim amaçlı vizeler daha kolay verilebiliyor. Yine aynı şekilde iş için yapılan başvurularda vize almak biraz zaman isteyebilir. Kanada'da oturan bir vatandaştan istek yaptırır iseniz vize alma işleminiz biraz daha kolay olacaktır.

Kanada'ya turistik, gezme, kısa süreli bulunmayı amaçlayan ziyaretler için farklı belgeler istenmekte, Yerleşmek, iş görüşmesi, fuar ziyareti, ticari bağlantı, davet, çalışmak, transit geçiş vizesi, yurtdışı görev, okumak, sağlık gibi nedenlerle yapacağınız vize başvurularında ise farklı başvuru belgeleri istenmektedir. Bu belgeleri konsolosluk size liste şeklinde vermektedir.  Bu belgeleri ve bilgileri sizden kişiler değil devlet istemektedir. Bu yüzden bu belgeleri tam ve eksiksiz olarak teslim edin. Bu sayede sizin işlemleriniz kolaylaşacaktır.

Kanada vizesi almak için pasaportunuzun 10 yıllık olması gerekiyor. Eğer pasaportunuzun süresi 10 yıldan az ise yeniden başvuru yapmanız gerekecektir.  Pasaportunuzdaki fotoğrafınızı Kanada vizesi alacağınızı belirterek çektirmeniz gerekiyor. Fotoğraflar arasında milimetrik fark olabiliyor. Bunu dışında Kanada vizesi almak için randevu almanıza gerek yok. Belgelerinizin tam ve doğru bilgiler barındırdığından emin olduktan sonra konsolosluktan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gerekli belgeler ise;

Kayıt formu

Ulaşım belgesi

Konaklama belgesi

Yurtdışı seyahat sigortası

Dilekçekanada-vize

için 2 adet fotoğraf

Mali durum belgesi

Kredi kartlarınızın son aylık ekstresi

İkametgah belgesi

Nüfus kayıt belgesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.