İhracat Kredisi Nasıl Alınır ?

İhracat Kredisi Almak İsteyenler, İhracat Kredisi Almadan Önce İhracat Kredisi Nasıl Alınır Hakkında Bilgi Sahibi Olacağınız Bu Yazımızı Okuyunuz.

İhracat Türkiye’nin ekonomisini canlandıran bir yapıdır. İhracata girmek isteyen her girişimci için uygun krediler bulunmaktadır. İhracat kredisi almak için birçok bankaya başvuru yapabilirsiniz. Bu bankalardan ihracat kredisi almak için yapmanız gereken ihraç edeceğiniz ürünün ve kazanılacak ortalama paranın araştırması yapılır.  Devlet de ihracat yapmak isteyen kişiler için KOSGEB’den kredi çıkartmaktadır.

Kredi veren belirli bankaların belirli kapsamda programları vardır. Bu programlarda kredi almak isteyen ihracatçı kişiler ürünün tanıtımını yapabilir ve kredi almak üzere belirli işlemlerini yapabilir.

Genel olarak maldan elde edilecek kar ve zarara göre vade verilir. İhracat yapacak girişimci kişi alacağı krediye teminat ve ek teminat göstermek zorundadır. İhracatçı kişiler gerekli finansmanı bu şekilde sağlayabilirler.  Bütün bankaların bu şekilde ihracat kredisi verecekleri programlar vardır. Bunları takip etmek ve bu programlarda ihraç edilecek ürünü tanıtmak gerekir. Gerekli başvuru koşullarını da sağladıktan sonra ihracat kredisi nasıl alınır sorusunu da öğrenmiş olacaksınız.

Bunun dışında KOSGEB’den de teşvik ve destek kredisini alabilirsiniz ihracat için. KOSGEB’in kendi sitesinden gerekli bilgileri edinebilir ve ihracat kredisi için başvurunuzu da yapabilirsiniz. İhracat kredisi için yapacağınız ihracat ürünün size yüzde kaç oranında kar sağlayacağını ve bu kredinin vadesini nasıl karşılayabileceğinizi hesap etmenizde yarar var.ihtiyac-kredisi İhraç edilen ürünlerin aynı zamanda bir de ihraç edilecek ülkelerin de doğru seçilmesi gerekiyor.

KOSGEB’den ihracat destek kredisi almanın en büyük faydası; alınacak olan kredinin 1/4’ünün ihracat destek kredisini alan kişi veya işletme tarafından, geriye kalan 3/4’ünün ise KOSGEB tarafından ödenecek olmasıdır. Bu hususta üst sınır olarak 200.000 dolar belirlenmiştir ve üst sınırdan kredi kullanılması halinde ödenecek miktar 874 dolar ücretlendirilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.