Kitap Nasıl Alınır ?

Kitap Okumak İçin İyi Bir Kitap Nasıl Alınır? Kitap Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Kitapkurtları, Kitapseverler Neler Okuyor?

Türkiye’de kitap okuma oranı gelişmiş ülkelere göre ve birçok ülkeye göre çok düşük. İnsanlar gelişen teknoloji ile daha çok zaman harcayacak uğraşlar olduğundan mı artık okuma sevgisini yurdum insanımıza aşılayamadığımızdan mıdır nedir bir türlü kitap okumaz oldular.

Bazen insanlara kitap okumaya heveslenir ve eline bir kitap okumaya başlar eğer o kitap ilgi alanı ile pek uzaktan yakından alakası yok ise veya kitap onu tatmin etmez ise yavaştan yavaştan sıkılmaya başlar. Ve artık o kitabı bitirmek çok zor olur.

Özellikle uzun süre kitap okumayan veya kitap okuma alışkanlığına yeni başlayanlar heveslerinin kırılmaması için ilgi alanlarına yönelik ve ilgi alanlarında kabul görmüş, o alanlara yönelik kitap okuyan insanların görüşleri doğrultusunda iyi kitap, güzel kitap olarak nitelendirilmiş kitaplar tercih edilmelidir. Bu başlangıç olarak çok önemli bir adımdır.

Peki Kitap Alırken Neye Dikkat Edilmeli, Kitap Nasıl Alınmalıdır?

Özellikle kitap satışı yapan web sitelerinden kitabın satış sayılarına, kitaba yapılan yorumlara bakarak kitap hakkında bir ön bilgimiz olur.

kitap almakKitap zevkine güvendiğimiz birinden kitap önerisi isteyebiliriz. Kitap okumak hayata bakış açımızı genişletir, bilgi sahibi olmamızı sağlar, farklı dünyalara yolculuk etmemize vesile olur.

Kitap okumalıyız ki bizleri örnek alan çocuklarımız olsun, kardeşlerimiz olsun, arkadaşlarımız olsun, bizi sevenler olsun onlar da kitap okumaya heves etmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.